vend
   
Головна сторінкаАГАТ-25К НІЗІН

Нізін являє собою поліпептид, синтезований штамами молочнокислих бактерій Streptococcus lactіs. Він використовується в основному для запобігання бактеріального псування продуктів, підданих тепловій обробці. Нешкідливість нізіна для живого організму, швидке руйнування ферментами шлунково-кишкового тракту обумовили широке застосування його в харчовій промисловості в більшості країн, включаючи такі традиційно строгі у вимогах до харчових добавок, як країни ЄЕС і США.

Препарат Нізін входить у список харчових добавок, дозволених до застосування в харчовій промисловості в Російській Федерації, затверджений 14 серпня 1994 р. Заступником Головного державного санітарного лікаря Російської Федерації А.А.Монісовым (+ 01-19/42-11, код Е 234).

Основні антимікробні властивості препарату

Нізін має гальмуючу дію на визначені види і роди грампозитивних бактерій. Зокрема, низин пригнічує розвиток таких мікроорганізмів: пневмококів, групу стрептококів, різні види Bacіllus, Clostrіd_um (Cl. botul_num), Mycobacterіum tuberculosіs, Lactobacіllus, Corynebacterіum, деякі види Streptomyces, Mіcrococcus pyogenes.Він не впливає на справжні грамнегативні бактерії і не впливає на дріжджові клітки і цвілеві гриби.

Вегетативні клітки деяких грампозитивних бактерій, як відомо, мають мінливу чутливість до низину. До них відносяться Bacіllі, Clostrіdіa, Propіonіbacterіa, Mіcrococcі і Streptococcі. Деякі види бактерій мають чітко виражену чутливість до нізіну. До них відносяться Lactobacіllі, Streptococcі, Mіcrococcі. Сюди відносяться також і спороутворюючі види Bacіllі і Clostrіdіa, що відіграють вирішальну роль при визначенні термінів збереження харчових продуктів, підданих тепловій обробці.

Консервуючі властивості препарату

Нізін може інгибірувати надлишковий ріст усіх бактеріальних спор, що викликають псування харчових продуктів, підданих тепловій обробці. Це особливо стосується найбільш теплостійких видів бактеріальних спор, що можуть викликати псування продуктів, підданих тепловій обробці при високій температурі і зберігаються згодом у приміщеннях з підвищеними температурами. Бактеріальні спори, піддані впливу тепла більш чуттєві до низину, тому ефективність застосування консерванту підвищується в сполученні з помірною тепловою обробкою пастеризацією.

Використання нізіну при консервуванні дає можливість знизити температуру та/чи час термічної обробки, зберігаючи тим самим вітаміни, біологічно активні речовини і харчову цінність продукту, а саме скорочує втрату вітаміну С на 30-35% і цілком зберігає бетта-каротин. Стійкість нізіну в кислому середовищі дозволяє проводити теплову обробку продуктів без значної втрати активності консерванту.

Більш того, з погляду  споживчих якостей, збереження натурального виду і смаку продукту робить застосування низину незамінним при консервуванні.

 
18008, м. Черкаси
вул. Смілянська, 118, офіс 301
тел. (0472) 63-84-06
63-67-55, 63-78-10